SZYBKI KONTAKT: +48 534 613 021
Femidea funpage Femidea Instagram

USG ciąży Wrocław

W Centrum Femidea ciężarne mają możliwość wykonać badanie USG w wersji 2D, 3D i 4D. Pracujemy na najnowocześniejszym sprzęcie, w oparciu o rekomendacje Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz uznanych międzynarodowych towarzystw naukowych.

Do naszej kliniki zapraszamy ciężarne panie z Wrocławia i okolic. Dzięki doskonale skomunikowanej lokalizacji (Wrocław Śródmieście), bez trudu można dotrzeć na miejsce i skorzystać z możliwości zbadania i zobaczenia dziecka jeszcze przed narodzinami. Naszym atutem jest również konkurencyjna cena badania. Sprawdź naszą ofertę i umów się na wizytę.

Badanie USG 3D Wrocław - cel

Badanie USG ciąży należy do podstawowych narzędzi diagnostycznych w jej przebiegu. W zależności od tygodnia ciąży, cel badania jest inny.

 • 1 badanie jest badaniem wykonywanym podczas wizyty w gabinecie ginekologicznym i ma na celu potwierdzenie ciąży. Jest to badanie USG wykonywane dopochwowo, a nie przez powłoki brzuszne.
 • 2 badanie - USG I trymestru - to badanie obowiązkowe, które ma na celu określenie: - wielkości płodu i tym samym wieku ciąży oraz terminu porodu
  • struktur anatomicznych i ewentualnych wad płodu
  • liczby płodów - ciąża pojedyncza, mnoga, trojacza
  • przede wszystkim jest to jednak badanie genetyczne pozwalające na ocenę ryzyka aneuploidii i stanu przedrzucawkowego
 • 3 badanie - USG II trymestru, tzw. badanie USG połówkowe - to USG, którego celem jest określenie: - występowania ewentualnych wrodzonych wad rozwojowych
  • przewidywanej wagi płodu
  • ryzyka przedwczesnego porodu poprzez pomiar długości szyjki macicy
  • możliwe jest również określenie płci
 • 4 badanie - USG III trymestru - jest badaniem, które ma na celu określenie:
  • prawidłowości lub nieprawidłowości w budowie płodu (rozwojowe wady strukturalne)
  • dobrostanu płodu (przewidywanej wagi płodu, ilości płynu owodniowego, funkcji łożyska)
 • kolejne badania - USG po 30. tygodniu - mają na celu:
  • określenie przewidywanej wagi dziecka
  • sprawdzenie ruchów, położenia płodu, akcji serca, ilości płynu owodniowego, przepływów krwi w badaniu dopplerowskim i innych.

Obowiązkowe USG w ciąży - terminy

Według Standardów Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników dotyczących prowadzenia ciąży o prawidłowym przebiegu, badanie USG w ciąży powinno być wykonywane minimum 4-krotnie. USG w ciąży robi się w nastepujących tygodniach:

 • USG I trymestru - między 11. a 14. tygodniem ciąży
 • USG II trymestru - między 18. a 22. tygodniem ciąży
 • USG III trymestru - między 28. a 32. tygodniem ciąży
 • USG po 40tygodniu ciąży

USG w ciąży - ile razy można robić badanie i czy jest to bezpieczne?

Przedstawiony powyżej harmonogram USG obejmuje obowiązkowe badania dla ciąż o prawidłowym przebiegu. O tym, jak często badanie jest wykonywane w przebiegu całego okresu ciąży i kiedy, decyduje lekarz prowadzący. Wiele ciężarnych zastanawia się, ile USG można robić w ciąży i czy jest to bezpieczne.

Ponad 80% ciężarnych miało wykonywane więcej niż 3 badania USG w trakcie ciąży. Nie ma maksymalnej liczby uważanej za bezpieczną. Spora część pacjentek ma wykonywane nawet 10 badań lub więcej.

Co do bezpieczeństwa USG - badanie jest uważane przez ekspertów oraz liczne badania naukowe za bezpieczne i nieinwazyjne. Ostrożność w wykonywaniu nadmiernej liczby badań przy pomocy fal ultrasonograficznych wynika z faktu, że USG jest używane powszechnie w diagnostyce ciąży dopiero od ponad 30 lat, zatem trudno o badania długoterminowe w zakresie bezpieczeństwa stosowania.

Badanie USG 3D/4D - czym różni się od 2D?

Standardem jest wykonywanie USG w 2D i jest to narzędzie diagnostyczne w zupełności zaspokajające potrzeby wyspecjalizowanego lekarza, by mógł zrealizować cele badania. Natomiast w przypadku badania USG 2D, na ekranie pacjentka widzi jedynie szare i białe plamy - nie jest w stanie rozpoznać na nim dziecka. USG 3D/4D pozwala zajrzeć wewnątrz macicy i zobaczyć dziecko w czasie rzeczywistym. Jest to niejako wgląd do wnętrza brzucha ciężarnej.

W przypadku USG 3D - obraz jest statyczny, dziecko widać w trójwymiarze, jednakże nie rusza się. W przypadku USG 4D obraz pokazywany jest dynamicznie, a dziecko może być podglądane w czasie swych „zajęć” - ssania palca, uśmiechu czy ziewania. Wybór, jakie USG w ciąży wykonać, zależy od rodziców, jednak z doświadczenia wiemy, że USG 3D i 4D pozwala budować więź z maluszkiem jeszcze przed jego przyjściem na świat.

Badania USG 3D i 4D mają również walor diagnostyczny - pozwalają lepiej dostrzec szczegóły anatomiczne dziecka niż w przypadku badań 2D.

USG 4D Wrocław - cena

Placówka Femidea jest kliniką prywatną, zatem badania USG są pełnopłatne, bez refundacji przez NFZ. Na niniejszej stronie znajduje się szczegółowy cennik usług wraz z wykazem wszystkich badań USG. Cena widoczna na stronie obowiązuje w momencie dokonywania rejestracji wizyty, a sam cennik jest ważny do odwołania. Co ważne, ciężarne prowadzące ciążę w Femidea mogą liczyć na rabaty na USG ciąży - cena dla nich jest niższa niż dla osób, które prowadzą ciążę poza naszą kliniką.

Badanie usg ciąży Wrocław

USG ciąży - jak się przygotować?

USG ciąży nie wymaga specjalnych przygotowań. Na badanie najlepiej przyjść w ubraniach, w których czujemy się swobodnie, umożliwiających szybkie odsłonięcie brzucha. Ewentualne wytyczne w zakresie wypróżnienia pęcherza czy powstrzymania się od zjadania wybranych produktów spożywczych przekazuje lekarz przed badaniem.

Badanie USG 3D Wrocław - zarejestruj się online

Zapraszamy na badanie 3D/4D do naszego Centrum. Warto wybrać właśnie nas, bo:

 • dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem
 • lekarze mają certyfikaty FMF potwierdzające kompetencje w zakresie prenatalnych badań
  diagnostycznych
 • zapewniamy komfortowe warunki
 • terminy realizowanych badań dopasowujemy do potrzeb pacjentek
 • wyróżnia nas atrakcyjna cena badań
 • jesteśmy zlokalizowani w sercu Wrocławia (Wrocław Śródmieście).

Działamy z zaangażowaniem i z troską o każdą pacjentkę. Największym podziękowaniem za codzienną pracę są dla nas pozytywne opinie ciężarnych oraz fakt, że nasze usługi są polecane bliskim im osobom.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z badań USG 3D i 4D w Femidea. Umów się online już dziś!

USG I trymestru wg standardu Fetal Medicine Foundation - dla pacjentek prowadzących ciążę w Femidea 400 zł
USG I trymestru – ciąża mnoga - dla pacjentek prowadzących ciążę w Femidea 450 zł
USG I trymestru – dla pacjentek prowadzących ciążę poza Femidea 450 zł
USG I trymestru – dla pacjentek prowadzących ciążę poza Femidea (ciąża mnoga) 500 zł
USG II trymestru - dla pacjentek prowadzących ciążę w Femidea 400 zł
USG II trymestru – dla pacjentek prowadzących ciążę poza Femidea 450 zł
USG II trymestru – dla pacjentek prowadzących ciążę poza Femidea (ciąża mnoga) 500 zł
USG III trymestru - dla pacjentek prowadzących ciążę w Femidea 400 zł
USG III trymestru – ciąża mnoga - dla pacjentek prowadzących ciążę w Femidea 450 zł
USG III trymestru - dla pacjentek prowadzących ciążę poza Femidea 450 zł
USG III trymestru - dla pacjentek prowadzących ciążę poza Femidea (ciąża mnoga) 500 zł
Badanie przepływów dopplerowskich (w określonych nieprawidłowościach ciąży, np konflikt serologiczny, diagnostyka niedokrwistości płodu, podejrzenie niewydolności łożyska, zahamowanie wzrostu płodu itd) 350 zł
Zapis USG na nośniku 50 zł
USG 3/4 D z zapisem badania na nośnik - dla pacjentek prowadzących ciążę w Femidea 400 zł
USG 3/4 D z zapisem badania na nośnik - dla pacjentek prowadzących ciążę poza Femidea 450 zł
Powrót  →