SZYBKI KONTAKT: +48 534 613 021
Femidea funpage Femidea Instagram
Zakres usług

Poznaj bogaty zakres usług medycznych

Oferujemy kompleksowe prowadzenie ciąży w oparciu o najnowsze rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, jak również międzynarodowych towarzystw naukowych. Opieką otaczamy pacjentki w ciążach fizjologicznych oraz w ciążach powikłanych.

Prowadzenie ciąży Wrocław

Prowadzenie ciąży Wrocław

Oferujemy kompleksowe prowadzenie ciąży w oparciu o najnowsze rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, jak również międzynarodowych towarzystw naukowych. Opieką otaczamy pacjentki w ciążach fizjologicznych oraz w ciążach powikłanych - obarczonych ryzykiem poronienia bądź przedwczesnego porodu.

W naszym Centrum można wykonać wszystkie niezbędne badania na poszczególnych etapach ciąży. Przeprowadzamy badania ultrasonograficzne oraz kardiotokograficzne (KTG). Na miejscu wykonujemy także badania laboratoryjne oraz dodatkowe badania prenatalne (NIFTY PRO/PANORAMA/VERAGENE). Wyróżnia nas profesjonalizm, zaangażowanie, empatyczne indywidualne podejście oraz najwyższej jakości sprzęt USG.

Ciąża to wyjątkowy czas, w którym warto mieć godnego zaufania przewodnika, by mieć świadomość poszczególnych procesów. Oddaj się w ręce specjalistów, by zapewnić sobie i dziecku maksymalne bezpieczeństwo.

Prowadzenie ciąży - jak wygląda?

Ciąża jest niezwykłym stanem, który wiąże się z szeregiem emocji i pytań. Internet nie da na nie rzetelnej odpowiedzi, dlatego każda ciężarna powinna mieć przy sobie godnego zaufania specjalistę, który przeprowadzi ją przez cały okres i rzetelnie oraz wyczerpująco wszystko wyjaśni. Kiedy wybrać lekarza prowadzącego ciąże? Najlepiej w momencie, gdy ciężarna uświadomi sobie swój stan. Zapraszamy wówczas do Femidea. W naszym Centrum we Wrocławiu pracują najwyższej jakości specjaliści, dla których położnictwo i prowadzenie ciąży to nie tylko praca, ale prawdziwa pasja. Oto, jak wygląda prowadzenie ciąży:

  1. Podczas pierwszej wizyty zakładana i wydawana jest karta ciąży, wykonywane są badania kontrolne, w czasie których lekarz ocenia stan pacjentki i płodu. Zlecane jest przeprowadzenie szeregu testów laboratoryjnych. Wszystkie niezbędne badania można wykonać w naszej placówce.
  2. Jeżeli ciąża przebiega prawidłowo, zaleca się, by do 32 tygodnia, pacjentka odbywała wizytę kontrolną co 3-4tygodnie. W III trymestrze częstość wizyt ustala się indywidualnie, w zależności od potrzeb co 2-3tygodnie.

W czasie poszczególnych wizyt lekarz prowadzący zleca i wykonuje niezbędne badania, począwszy od USG, poprzez cytologię i badania z krwi.

Ciąża Wrocław - zakres usług

Kompleksowe prowadzenie ciąży we Wrocławskiej klinice Femidea obejmuje:

  • prowadzenie ciąży fizjologicznej
  • konsultacje i prowadzenie ciąż powikłanych m.in. cukrzycą ciążową, cukrzycą przedciążową,
    nadciśnieniem tętniczym, hipotrofią płodu i wieloma innymi
  • prowadzenie ciąż mnogich
  • nadzór nad rozwojem płodu
  • ultrasonograficzne badania prenatalne
  • laboratoryjne badania prenatalne – ffDNA – NIFTY/VERAGENE/PANORAMA oraz test podwójny –
    PAPPa i beta-HCG
  • monitorowanie KTG z analizą komputerową zapisu.

Dajemy kobietom coś więcej niż tylko badania. Każdy lekarz prowadzący ciążę oraz położna są po to, by zapewnić bezpieczeństwo, intymność i komfort naszym pacjentkom we wszystkich chwilach.

Położna w ciąży - od kiedy?

Opieka położnej jest niezastąpiona w trakcie porodu i już po przyjściu maluszka na świat. Warto jednak wiedzieć, że położna może wydatnie pomóc przyszłej mamie jeszcze zanim dziecko się urodzi. Po 21. tygodniu ciąży warto spotkać się z położną, by otrzymać odpowiednią edukację by stworzyć plan opieki przedporodowej, przygotować do porodu, karmienia piersią oraz połogu.

W Femidea zachęcamy pacjentki do odbycia 8 spotkań z położną, podczas których przyszłe mamy otrzymują wyczerpujące odpowiedzi na wszelkie pytania związane z fizjologią, ciążą, porodem, połogiem oraz opieką nad noworodkiem. Nasz zespół Położnych prowadzi zajęcia w kameralnych grupach w ramach szkoły rodzenia, a także na spotkaniach indywidualnych.

Prowadzenie ciąży Wrocław

Prowadzenie ciąży Wrocław - cennik

Stawiamy na transparentność, dlatego na naszej stronie można znaleźć szczegółowy cennik prowadzenia ciąży w naszym Centrum. Prywatna opieka medyczna w czasie ciąży to szereg bezcennych korzyści. Działamy na najwyższej jakości sprzęcie wszystkie badania można wykonać w jednym miejscu i czasie, a ciężarne mają komfort krótkiego okresu oczekiwania na badania wykonywanego o ustalonej godzinie, w estetycznie i komfortowo urządzonym gabinecie. Ponadto, na życzenie umożliwiamy wykonywanie pamiątkowych zdjęć i nagrań.

Lekarz prowadzący ciąże Wrocław - dlaczego my?

Oprócz zespołu wybitnych specjalistów z zakresu ginekologii i położnictwa oraz nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, nasza placówka ma atuty, które może zapewnić wyłącznie prywatna opieka medyczna. To możliwość umawiania wizyt poza standardowymi godzinami, bezpośredni kontakt z lekarzem prowadzącym ciążę, kompleksowość, czyli możliwość uzyskania pełnej opieki w jednym miejscu. Ponadto, specjalnie dla naszych pacjentek przygotowaliśmy podręczną kartę ciąży oraz materiały edukacyjne, które usprawniają kontrole w przypadku pojawienia się powikłań takich, jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze. Starając się nieustannie szkolić i podnosić kwalifikacje, nie zapominamy o tworzeniu bezpiecznej i komfortowej atmosfery. Stawiamy na empatyczne i holistyczne podejście do każdej pacjentki.

Femidea - tutaj znajdziesz swojego zaufanego lekarza na czas ciąży! Pozwól się nam zaopiekować Tobą i dzieckiem. Odwiedź nas na ul. A. Słonimskiego 26/u02 (Wrocław Śródmieście).

Badania prenatalne Wrocław

Badania prenatalne Wrocław

Specjalnością Centrum ginekologiczno-położniczego Femidea z Wrocławia jest nowoczesna diagnostyka prenatalna. W naszej placówce nieinwazyjne badania prenatalne wykonywane są przez certyfikowanych specjalistów w oparciu o zalecenia FMF (Fetal Medicine Foundation) ISUOG (Międzynarodowe Towarzystwo Ultrasonografii w Położnictwie i Ginekologii) oraz PTGiP (Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników). Badania wykonywane są na najwyższej klasy aparatach USG, a dokumentacja obrazowa z okresu ciąży - całościowo analizowana, co jest szczególnie przydatne do wnikliwej oceny prawidłowego rozwoju płodu. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, a na badania zapraszamy, zarówno Panie prowadzące ciążę w naszej klinice, jak i poza naszą kliniką. Dogodna lokalizacja w centrum miasta (Wrocław Śródmieście) daje możliwość wygodnego dojazdu do nas osobom z Wrocławia i okolic. Umów się na badanie - zarejestruj się online lub telefonicznie.

Diagnostyka prenatalna - co warto wiedzieć?

Diagnostyka prenatalna obejmuje różnego rodzaju testy wykonywane w czasie ciąży. Celem badań prenatalnych jest wykrycie ryzyka wad genetycznych i wrodzonych płodu oraz niektórych chorób. Wykluczenie bądź stwierdzenie wad płodu umożliwia podjęcie leczenia.

Wyróżnia się:

  • nieinwazyjne metody diagnostyki prenatalnej
  • inwazyjne metody diagnostyki prenatalnej.

Od rodzaju badania zależy, jak one wyglądają. Część badań wykonuje się z krwi ciężarnej oraz są przeprowadzane przy wykorzystaniu sondy ultrasonograficznej (USG prenatalne) i są to badania nieinwazyjne. Natomiast część testów wymaga ingerencji w środowisko płodu i są to badania inwazyjne - wymagające pobrania np płynu owodniowego.
Badania prenatalne wykonywane w naszej placówce dotyczą nieinwazyjnych metod diagnostyki.

USG prenatalne Wrocław - zakres usług

W naszym Centrum wykonujemy badania prenatalne USG ciąż pojedynczych oraz ciąż mnogich obejmujące:

  • USG I trymestru z uwzględnieniem testu podwójnego wg FMF oraz oceną ryzyka preeklampsji w w 11. - 13. tygodniu ciąży
  • USG II trymestru w 18. - 22. tygodniu ciąży
  • USG III trymestru między 28. a 32. tygodniem ciąży
  • USG z oceną zaburzeń wzrastania wewnątrzmacicznego
  • USG dopplerowskie (w określonych nieprawidłowościach ciąży, np konflikt serologiczny, diagnostyka
    niedokrwistości płodu, podejrzenie niewydolności łożyska, itd)
  • USG 3D/4D

Oprócz USG, dodatkowo wykonujemy następujące nieinwazyjne badania prenatalne:

  • Test NIFTY-pro
  • Test PAPP-A
  • Test Veracity
  • Test Veragene
  • Test zintegrowany
  • Test Sanco Rh
  • Badanie sFLT-1/PLGF oceniające ryzyko preeklampsji

Badania prenatalne i diganostyka Wrocław

Badania prenatalne Wrocław - cena

Badania prenatalne w Centrum Femidea nie są objęte refundacją NFZ. Jeżeli chcesz poznać koszt badań prenatalnych w naszej klinice i dowiedzieć się, ile kosztuje USG w 1, 2 lub 3 trymestrze ciąży, zapraszamy do zapoznania się z zakładką cennik. Cena dla pacjentek prowadzących ciążę w Femidea jest niższa niż dla pozostałych ciężarnych, dlatego serdecznie zachęcamy do skorzystania z kompleksowej opieki w naszej placówce.

Badania prenatalne Wrocław - gdzie wykonać? Centrum Femidea

Zapraszamy ciężarne na prenatalne USG wykonywane na najnowocześniejszym sprzęcie USG Voluson S10 Expert przez najwyższej klasy specjalistów. Na badania prenatalne w naszej placówce nie jest wymagane skierowanie, a jedynie trzeba wcześniej umówić termin badania. Zapewniamy komfortowe warunki, bezpieczeństwo oraz przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Umów się na badanie, by pozbyć się niepokoju o stan dziecka, dowiedzieć się, jak wygląda przed narodzeniem i świadomie czekać na jego przyjście na świat.

Diagnostyka prenatalna - FAQ

  1. W którym tygodniu ciąży można zrobić badania prenatalne? Kiedy się zgłosić?

    Na podstawie rekomendacji wydawanych przez PTGiP pierwsze badanie prenatalne w ciąży (USG genetyczne z testem PAPP-A+B-HCGfree) należy wykonać pomiędzy 11+1 a 14+1 tygodniem ciąży. Kolejne badania są wykonywane: pomiędzy 18. a 22. tygodniem ciąży i pomiędzy 28. a 32. tygodniem ciąży.

  2. Ile trwa pierwsze badanie prenatalne?

    Przeciętnie badania diagnostyczne prenatalne trwają około 30 minut w przypadku pojedynczej ciąży i około 40 minut w przypadku mnogiej. Ostateczny czas badania zależy od wielu czynników, więc może się także znacznie wydłużyć lub przy sprzyjającym ułożeniu płodu = być krótszy.

  3. Jak się przygotować do badania prenatalnego?

    Nieinwazyjne badania prenatalne nie wymagają większych przygotowań. Przed badaniem USG specjalista może zalecić wypełnienie lub opróżnienie pęcherza moczowego. Te zalecenia są indywidualne. Zasadniczo wystarczy przyjść w wygodnym ubiorze i z dobrym nastawieniem, by badanie przebiegło jak najbardziej komfortowo.

  4. Czy badania prenatalne są obowiązkowe w 2022?

    Na podstawie wytycznych PTGiP, badania USG I, II i III trymestru są obowiązkowym elementem prowadzenia ciąży. Obowiązek rozumiany jest tutaj jako dbałość o bezpieczeństwo ciężarnej i płodu, natomiast niewykonanie badań prenatalnych nie jest objęte sankcjami prawnymi, etc.

  5. Czy w 12. tygodniu ciąży można określić płeć dziecka?

    Od 12. tygodnia ciąży można próbować określić płeć dziecka z prawdopodobieństwem około 90%.

  6. Jakich wad nie wykryje USG?

    Należy mieć świadomość, że diagnostyka prenatalna, w tym USG prenatalne nie wykrywa wszystkich wad płodu. USG genetyczne określa ryzyko wystąpienia chorób genetycznych, nie zaś występowanie samej choroby. Ewentualne niepokojące wyniki badań USG stanowią wskazania do skierowania pacjentki na inwazyjne badania prenatalne.

  7. Czym się różni USG prenatalne od innych badań USG?

    USG prenatalne czy USG genetyczne jest badaniem wykonywanym przez certyfikowanego specjalistę na wysokiej jakości sprzęcie. Badanie to ocenia konkretne parametry u płodu lub płodów, które mogą świadczyć o chorobie genetycznej lub wadach rozwojowych. Tego rodzaju badanie trwa dłużej.

Złożony temat badań prenatalnych oraz standard prowadzenia ciąży poruszamy w artykułach w sekcji BLOG. Zapraszamy do lektury!

Ginekologia

Ginekologia

Pierwsza wizyta u ginekologa dziecięcego może mieć charakter adaptacyjny i polegać na rozmowie z dojrzewającą nastolatką. Może również obejmować diagnostykę nieprawidłowości związanych np. z wadami wrodzonymi narządu rodnego, zaburzeniami dojrzewania płciowego czy pojawieniem się infekcji.

W naszym centrum znajdą Państwo ginekologów wyspecjalizowanych w zakresie ginekologii dziecięcej, którzy służą swoją wiedzą i doświadczeniem, udzielając porad obejmujących m.in.:

  • Badanie profilaktyczne – pierwsza wizyta u ginekologa
  • Konsultacje obejmująca diagnostykę oraz leczenie zaburzeń dojrzewania płciowego – przyspieszone i opóźnione dojrzewanie
  • Diagnostyka oraz leczenie infekcji i stanów zapalnych narządu rodnego
  • Diagnostyka chorób sromu wieku dziecięcego
  • Leczenie nawracających dolegliwości ze strony układu moczowego
  • Diagnostyka i leczenie zrostów warg sromowych
  • Diagnostyka wad wrodzonych układu rozrodczego
  • Leczenie nieprawidłowych krwawień młodocianych
  • Profilaktyczne USG narządu rodnego
  • Leczenie torbieli jajników
  • Diagnostyka i leczenie zaburzeń miesiączkowania
  • Leczenie bolesnych i obfitych miesiączek
  • Antykoncepcja nastolatek
  • Prowadzenie ciąży u nastolatek
Ginekolog endokrynolog Wrocław

Ginekolog endokrynolog Wrocław

Zaburzenia o podłożu hormonalnym są jednymi z najczęściej obserwowanych w ginekologii. Wymagają wnikliwej diagnostyki oraz analizy zarówno objawów zgłaszanych przez pacjentki, jak i wyników badań laboratoryjnych. Prawidłowo postawiona diagnoza jest pierwszym krokiem do wdrożenia odpowiedniego leczenia. W Centrum Femidea pacjentki mają dostęp do lekarzy specjalistów oraz niezbędnej diagnostyki. Do skorzystania z naszych usług zapraszamy Panie z Wrocławia i okolic. Zobacz, co oferujemy w zakresie ginekologii endokrynologicznej i umów się na wizytę.

Ginekolog endokrynolog - czym się zajmuje

Ginekolog endokrynolog to wysoko wyspecjalizowany lekarz, który łączy kompetencje z zakresu ginekologii i położnictwa oraz endokrynologii. Z punktu widzenia pacjentki to bardzo wygodne i praktyczne, że diagnozuje i leczy ją jeden specjalista.

Od czego jest endokrynologia ginekologiczna? Mówiąc najprościej - dziedzina ta zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń hormonalnych u kobiet w każdym wieku, z naciskiem na wpływ hormonów na płodność i funkcjonowanie układu płciowego.

Ginekolog endokrynolog Wrocław prywatnie - kiedy się zgłosić?

Wizyta u ginekologa endokrynologa prywatnie nie wymaga skierowania. Jeżeli niepokoją Cię objawy z poniższej listy, to sygnał, że warto udać się na konsultację , którego specjalizacją jest endokrynologia ginekologiczna. Są nimi m.in.:

  • brak miesiączki
  • nieregularne miesiączki
  • brak miesiączki po ukończeniu 17. roku życia
  • silne bóle w czasie miesiączki i po niej, miesiączki krwotoczne
  • trądzik, nie poddający się miejscowemu leczeniu
  • nadmierne owłosienie w miejscach niespecyficznych dla kobiet
  • wypadanie włosów
  • dolegliwości związane z menopauzą
  • nadwaga lub otyłość
  • problemy z zajściem w ciążę.

Wymienione objawy mogą sygnalizować choroby takie jak:

  • endometrioza
  • niepłodność
  • zespół policystycznych jajników,
  • zaburzenia miesiączkowania
  • zaburzenia dojrzewania
  • trądzik
  • osteoporoza
  • hirsutyzm.

Ginekologia endokrynologiczna to dziedzina medycyny, która stale się rozwija. Nowoczesne metody leczenia umożliwiają całkowite wyleczenie większości chorób w przypadku wczesnego wykrycia. Dlatego nie można bagatelizować niepokojących objawów, warto zgłosić się na wizytę u specjalisty jak najszybciej.

Endokrynologia ginekologiczna Wrocław - zakres usług

Nasza klinika endokrynologii ginekologicznej oferuje szeroki zakres usług dla pacjentek. Kompleksowa diagnostyka i leczenie obejmują:

  • Diagnostykę i leczenie nieregularnych miesiączek
  • Diagnostykę i leczenie obfitych i bolesnych miesiączek
  • Opiekę nad pacjentkami z zespołem policystycznych jajników oraz insulinoopornością
  • Opiekę nad pacjentkami z chorobami tarczycy, nadnerczy, hiperprolaktynemią
  • Diagnostykę i leczenie zaburzeń hormonalnych związanych z trądzikiem oraz nadmiernym owłosieniem
    (hirsutyzmem)
  • Prowadzenie ciąży u pacjentki z problemami endokrynologicznymi
  • Diagnostykę niepłodności
  • Stymulację owulacji
  • Leczenie zespołu napięcia przedmiesiączkowego
  • Diagnostykę i opiekę nad pacjentkami z przedwczesnym wygasaniem czynności jajników (POI)
Ginekolog endokrynolog Wrocław prywatnie

Ginekolog endokrynolog - jak wygląda wizyta?

Konsultacja z ginekologiem endokrynologiem rozpoczyna się od wywiadu, podczas którego pacjentka przekazuje informacje na temat swojego stanu zdrowia i samopoczucia. Podczas pierwszej wizyty zazwyczaj, choć nie zawsze, wykonywane jest standardowe badanie ginekologiczne, a następnie lekarz wystawia skierowania na badania laboratoryjne, by na podstawie wyników można było stwierdzić, od czego trzeba zacząć proces leczenia.
Do najczęstszych badań, na które kieruje lekarz należą:

  • badanie poziomu hormonów: estrogenów, androgenów, prolaktyny, FSH, LH i wielu innych
  • morfologia krwi
  • badanie poziomu hormonów tarczycy
  • USG piersi
  • USG narządu rodnego.
  • USG tarczycy

Dobry ginekolog endokrynolog Wrocław - Femidea

Na każdym etapie życia każda z nas może otrzymać pomoc ginekologa endokrynologa i poprawić komfort swojego życia. W naszym Centrum pracują wyłącznie wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści, którzy potrafią trafnie zdiagnozować i wyleczyć zaburzenia, których przyczyną są hormony. Wybierając leczenie w Naszym Centrum, pacjentka zyskuje dogodne terminy wizyt, maksymalny komfort oraz możliwość wykonania wszystkich niezbędnych badań w jednym miejscu.
Dlaczego my? Mamy:

  • doświadczonych, empatycznych i lubianych przez pacjentki lekarzy specjalistów
  • dogodne terminy
  • dostęp do laboratorium, w którym zbadasz hormony płciowe i inne wykładniki chorób ginekologicznych
  • transparentny, konkurencyjny cennik
  • znajdujemy się w dogodnej lokalizacji (Wrocław Śródmieście).

Każda pacjentka może liczyć na indywidualne podejście, wysłuchanie potrzeb oraz najwyższą jakość usług i sprzętu diagnostycznego. Dobry ginekolog endokrynolog, którego szukasz, jest tutaj! Zarejestruj się na wizytę, by uzyskać profesjonalną pomoc.


Spotkania z Położną

Spotkania z Położną

Spotkania edukacji okołoporodowej prowadzone są w indywidualnie.

Pacjentka może przyjść na konsultację wraz z osobą bliską.

Harmonogram spotkań ustalany jest na pierwszej wizycie.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, istnieje możliwość realizacji tylko wybranych tematów, bądź rozszerzenia edukacji do pełnego cyklu spotkań.

Każda wizyta trwa 60min.

 

PORÓD 

  • hormony w okresie okołoporodowym
  • kiedy zaczyna się poród? – zwiastuny porodowe i bóle przepowiadające
  • metody łagodzenia bólu porodowego – farmakologiczne i niefarmakologiczne
  • kiedy jechać do szpitala?
  • płyn owodniowy – czym są wody płodowe?
  • przebieg porodu fizjologicznego - I, II, III, IV okres
  • nacięcie a pęknięcie krocza
  • pozycje wertykalne
  • chusta rebozo i jej zastosowanie w ciąży i porodzie

 

HIPNOPORÓD – PORÓD W GŁEBOKIM RELAKSIE

  • zalety medytacji w trakcie trwania ciąży
  • wpływ relaksu na przebieg porodu
  • budowanie samoświadomości własnego umysłu i ciała
  • odpoczynek i rozluźnienie a postęp porodu

 

AROMATERAPIA W OKRESIE OKOŁOPORODOWYM

  • podstawy wiedzy aromaterapeutycznej
  • metody aromaterapii w ciąży, porodzie i w połogu
  • sposób tworzenia mieszanek eterycznych
  • naturalne metody łagodzenia dolegliwości ciążowych – zgagi, wymiotów, nudności
  • sposoby stymulacji czynności porodowej
  • rodzaje środków aromaterapeutycznych ułatwiających zachowanie balansu, wyciszenia i relaksu

 

POŁÓG I LAKTACJA 

  • „plan” połogu – dlaczego warto go zrobić?
  • odchody połogowe
  • laktacja i pozycje laktacyjne
  • mobilizacja blizny po cc/ nacięciu krocza
  • pomoc laktatora – czy konieczna?
  • kiedy konieczna jest podaż mleka modyfikowanego?
  • sposób żywienia w połogu oraz aktywność fizyczna mamy – na co zwrócić uwagę?

 

CIĘCIE CESARSKIE

  • kiedy operacja cięcia cesarskiego jest konieczna?
  • metody dobrego przygotowania się do zabiegu
  • jak wspomóc odporność noworodka, gdy wiem, że ciąża zakończy się w sposób cięcia cesarskiego?
  • nauka mobilizacji blizny po cc
  • stymulacja laktacji po cc – czy konieczna?

 

„PLAN” PORODU

  • rozmowa z pacjentką na temat jej wizji porodu
  • wyjaśnienie wszelkich wątpliwości i pytań w zakresie przebiegu porodu 
  • pomoc w indywidualnym opracowaniu własnych zamierzeń, co do miejsca i przebiegu porodu 
  • stworzenie własnego „planu” porodu
  • omówienie kwestii możliwości medycznych placówek szpitalnych – np. dostępność anestezjologa do znieczulenia ZZO, poród w wodzie

 

OPIEKA NAD NOWORODKIEM:

  • pierwsze chwile z maluszkiem
  • kontakt skóra-do-skóry
  • stymulacja laktacji i karmienie piersią
  • podstawy kąpieli noworodka
  • prawidłowe podnoszenie maluszka
  • odruchy noworodkowe fizjologiczne
  • pielęgnacja ciała dziecka
  • ubieranie i przewijanie maluszka
  • pielęgnacja pępka
  • badania przesiewowe wykonywane w szpitalu
  • informacja na temat aktualnych zaleceń dotyczących szczepień ochronnych i podaży określonych witamin
Voucher - regulamin

Voucher - regulamin

  1. 1. Wystawcą Voucherów jest firma FEMIDEA Sp. z.o.o – ul. Słonimskiego 26/u02. 50-304 Wrocław zwana dalej Organizatorem
  2. 2. Każdy Voucher posiada indywidualne oznaczenie                                                                                     - imię i nazwisko osoby, dla której zakupiony został voucher
    - datę ważności
    - nazwę zakupionej usługi
  3. 3. Ilość Voucherów jest limitowana.
  4. 4. Voucher przeznaczony jest do jednorazowego wykorzystania.
  5. 5. Okres ważności Vouchera jest określony w treści Vouchera i nie może zostać przedłużony.
  6. 6. Voucher nie może zostać wymieniony na środki pieniężne, ani nie może stanowić przedmiotu obrotu handlowego innego niż określony w niniejszym regulaminie.
  7. 7. NIE MA możliwości ZWROTU zakupionego vouchera
  8. 8. Należy zgłosić chęć skorzystania z Vouchera przed rozpoczęciem czynności kasowych.
  9. 9. Pracownik FEMIDEA uprawniony jest  do odmówienia przyjęcia Vouchera i jego realizacji, jeżeli przedłożony Voucher budzi jego wątpliwości co do autentyczności i legalności  pochodzenia. 
  10. 10. Pracownik FEMIDEA ma prawo odmówić  przyjęcia Vouchera, jeśli minął okres jego ważności.
  11. 11. Voucher można wykorzystać tylko w jednej transakcji. 
  12. 12. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za Vouchery, które zostały utracone lub uszkodzone po ich wydaniu. W razie utraty lub uszkodzenia Vouchera duplikat nie będzie wydawany.
  13. 13. W wypadku utraty, zniszczenia lub kradzieży Vouchera Klientowi nie przysługują wobec firmy żadne roszczenia.
  14. 14. Regulamin Voucherów dostępny jest do wglądu na stronie internetowej www.femidea.pl
Szkoła Dobrego Rodzenia

Szkoła Dobrego Rodzenia

“JAK WYGLĄDA DOBRY PORÓD?” 

 

Harmonogram:

  • piątek godz.  17.00-21.00
  • Hormony i emocje w okresie okołoporodowym
  • Zwiastuny zbliżającego się porodu - czyli o tym, kiedy jechać do szpitala?
  • Poród - okresy i fazy
  • Pozycje wertykalne - ćwiczenia
  • Aromaterapia w ciąży, porodzie i w połogu
  • Poród w głębokim relaksie - hipnoporód (relaksacja cz.1)

 

  • sobota 9.00-15.00
  1. Metody łagodzenia bólu porodowego
  2. Dobry poród - czyli jaki?
  3. Techniki oddechowe korzystne w okresie ciąży i porodzie - ćwiczenia
  4. Cięcie cesarskie i co dalej?
  5. Torba porodowa - co powinna zawierać?
  6. Poród w głębokim relaksie - hipnoporód (relaksacja cz.2)

Zajęcia dla osób pragnących dowiedzieć się jak "w pigułce" wygląda przebieg fizjologicznego porodu. Najważniejsze kwestie omawiane są w przystępny sposób. Uczestnicy dowiedzą się najistotniejszych informacji odnośnie zwiastunów zbliżającego się porodu, poznają metody relaksacji podczas ciąży, będą mieli możliwość przećwiczyć korzystne pozycje porodowe. Zajęcia uwzględniają również niezbędną wiedzę z zakresu poszczególnych etapów porodu oraz wczesnego połogu, a także cięcia cesarskiego.

W kursie uczestniczyć mogą maksymalnie 4 pary. Zajęcia odbywają się przy udziale minimum 2 par uczestników.

Na zajęcia należy zabrać ze sobą wygodny strój, umożliwiający pracę z ciałem, wodę i przekąski. 

Należy również posiadać zaświadczenie od lekarza prowadzącego ciążę o braku przeciwwskazań do ćwiczeń.

 

Perinatologia Wrocław

Perinatologia Wrocław

Kolposkopia Wrocław

Kolposkopia Wrocław

Ginekolog dziecięcy Wrocław

Ginekolog dziecięcy Wrocław

W trosce o zdrowie naszych dzieci ważne jest, by od najmłodszych lat zapewnić im dostęp do profesjonalnej opieki medycznej. Zrozumienie potrzeb oraz schorzeń dziewczynek bądź dorastających nastolatek, w zakresie wad narządu rodnego, infekcji czy zdrowia reprodukcyjnego często staje się kluczowe dla ich dalszego rozwoju i zaufania specjalistom w przyszłości.

Co to jest ginekologia dziecięca?

Jest to dziedzina medycyny koncentrująca się na specyficznych problemach zdrowotnych i rozwojowych młodych pacjentek. W odróżnieniu od tradycyjnej ginekologii wymagana jest tu u specjalistów nie tylko wiedza medyczna, ale również zrozumienia psychologicznych i emocjonalnych aspektów rozwoju młodej osoby.

Kiedy należy udać się z dzieckiem do ginekologa dziecięcego?

Do ginekologa dziecięcego warto wybrać się w poniższych sytuacjach.

Zmiany fizyczne i dorastanie

Pierwszym i najważniejszym sygnałem, że nadszedł czas na wizytę u ginekologa dziecięcego, są widoczne zmiany w ciele dziecka związane z dojrzewaniem. Warto zwrócić uwagę na:

  • Początek dojrzewania: Pierwsze oznaki dojrzewania płciowego, takie jak rozwój piersi u dziewcząt, mogą pojawić się już około 8-10 roku życia. Jest to dobry moment na pierwszą wizytę, aby omówić oczekiwane zmiany w ciele i proces dojrzewania.
  • Miesiączka: Początek miesiączkowania jest istotnym momentem w życiu każdej młodej osoby. Jeśli miesiączka pojawi się bardzo wcześnie (przed 10. rokiem życia) lub opóźnia się (po 16. roku życia), warto skonsultować się z ginekologiem dziecięcym.

Problemy ginekologiczne

  • Nieregularne cykle miesiączkowe: Chociaż w pierwszych latach nieregularne cykle są normalne, to jeśli utrzymują się one przez dłuższy czas, może to wymagać konsultacji.
  • Bóle miesiączkowe uniemożliwiające normalne funkcjonowanie: Silne bóle mogą wskazywać na problemy ginekologiczne, takie jak np. endometrioza.
  • Zauważalne nieprawidłowości: Wszelkie obserwowane anomalie, takie jak nietypowy wyciek, świąd, ból w dolnej części brzucha, powinny być konsultowane z lekarzem.

Pytania i wątpliwości

  • Edukacja i profilaktyka: Warto zasięgnąć porady specjalisty, aby uzyskać rzetelne informacje na temat zdrowia reprodukcyjnego, antykoncepcji, profilaktyki chorób przenoszonych drogą płciową, szczególnie gdy dziecko zaczyna zadawać szczegółowe pytania na te tematy.

Zmiany behawioralne

  • Niepokojące zmiany w zachowaniu: Zmiany w apetycie, nagłe spadki wagi, problemy ze snem, czy wycofanie się z aktywności społecznych mogą być sygnałem problemów zdrowotnych, w tym tych ginekologicznych.

Decyzja o wizycie powinna być podjęta z uwagą na indywidualne potrzeby dziecka, ale istnieje szereg okoliczności, które mogą służyć za wyznacznik tego, że pora zasięgnąć porady eksperta.

Najczęstsze problemy ginekologiczne u dzieci

Wśród typowych problemów, z którymi rodzice zgłaszają się do ginekologa dziecięcego, znajdują się między innymi opóźniony lub przyspieszony rozwój płciowy, infekcje czy wątpliwości dotyczące miesiączki. Warto jednak pamiętać, że wczesna interwencja i odpowiednia edukacja mogą zapobiec wielu problemom zdrowotnym.

Jak przygotować dziecko na pierwszą wizytę u ginekologa?

Rozmowa z dzieckiem o wizycie jest ważna, aby rozwiać jego obawy i odpowiedzieć na pytania. Dzieci, szczególnie wchodzące w okres dojrzewania, mogą czuć się niepewnie lub zestresowane na myśl o wizycie u ginekologa. Podziel się swoimi doświadczeniami w pozytywny sposób (jeśli to możliwe) i zaznacz, że wizyta jest standardową częścią dbania o zdrowie. Zapewnij dziecko, że jego uczucia są normalne i że może z Tobą otwarcie rozmawiać o swoich obawach.

Wyjaśnij, co dziecko może oczekiwać podczas wizyty, w jakie tym badania mogą być przeprowadzone i dlaczego są one ważne. Przygotuj dziecko do tego, że podczas wizyty może być proszone o omówienie swoich aktualnych dolegliwości. Warto pamiętać, że nie zawsze podczas wizyty u ginekologa dziecięcego jest wykonywane badanie ginekologiczne. Natomiast zwykle jest konieczne wykonanie USG przezbrzusznego, do którego konieczne jest utrzymanie do wizyty maksymalnie wypełnionego pęcherza moczowego.

W Femidea podkreślamy znaczenie otwartej komunikacji i dostosowujemy nasze podejście do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Ginekolog dziecięcy Wrocław: Gdzie szukać pomocy specjalisty?

Jeśli szukasz specjalisty ginekologa dziecięcego we Wrocławiu, Femidea oferuje kompleksową i wysokiej jakości opiekę, która jest dostosowana do potrzeb młodych pacjentek. Zapewniamy profesjonalizm, empatię i wsparcie na każdym etapie leczenia i diagnostyki. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej lub umówić wizytę. Nasz zespół jest tutaj, aby pomóc i zapewnić najlepszą możliwą opiekę dla Twojego dziecka.

Szczepienie HPV Wrocław

Szczepienie HPV Wrocław

USG piersi Wrocław

USG piersi Wrocław

KTG Wrocław

KTG Wrocław

Kardiotokografia (KTG) to jedno z ważniejszych badań w czasie ciąży, pozwalające na bieżąco monitorować akcję serca dziecka i czynność skurczową macicy. Jego znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowia zarówno matki, jak i rosnącego w niej malucha, jest nieocenione. Poznajmy bliżej, co to jest KTG, jakie ma znaczenie i kiedy warto je wykonać.

Co to jest KTG?

Kardiotokografia (KTG) to nieinwazyjne badanie wykorzystywane w opiece prenatalnej do oceny stanu płodu. Polega ono na jednoczesnym rejestrowaniu rytmu serca dziecka oraz skurczów macicy. Głównym celem KTG jest sprawdzenie czy serce płodu/płodów pracuje prawidłowo i czy nie występują żadne niepokojące sygnały mogące wskazywać na zagrożenie dla jego zdrowia i życia.

Jak wygląda badanie KTG?

Badanie KTG zwykle przeprowadza się w pozycji leżącej. Specjalne pasy z czujnikami umieszcza się na brzuchu ciężarnej. Jeden z czujników rejestruje rytm serca płodu, drugi zaś odnotowuje skurcze macicy. Badanie trwa zazwyczaj od 30 do 40 minut, w zależności od potrzeb i zaleceń lekarza.

Znaczenie KTG w monitorowaniu ciąży

Badanie KTG pozwala na wczesne wykrycie ewentualnych problemów związanych z dobrostanem płodu. Regularne monitorowanie rytmu serca dziecka pomaga lekarzom szybko reagować na wszelkie nieprawidłowości, co może być kluczowe dla zdrowia i życia maluszka, zwłaszcza w ciążach powikłanych.

KTG kiedy wykonać?

Zaleca się wykonywanie KTG głównie okresie okołoporodowym, jednak w niektórych przypadkach może być zalecone wcześniej. Szczególnie ważne jest to badanie dla kobiet z ciążą wysokiego ryzyka, gdzie monitorowanie stanu płodu odgrywa kluczową rolę.

KTG jak często?

Częstotliwość wykonywania KTG zależy od indywidualnych wskazań i zaleceń lekarza. W ciążach bez powikłań zwykle wystarcza kontrola po terminie porodu, natomiast w przypadku ciąż wysokiego ryzyka badanie powinno być wykonywane wcześniej i częściej, zależnie od nieprawidłowości, które wikłają ciążę.

Interpretacja wyników KTG

Interpretacja wyników KTG wymaga wiedzy i doświadczenia. Poniżej omówiliśmy ten wątek w szczegółowy sposób.

Znaczenie kompetentnej interpretacji

Właściwa interpretacja wyników KTG jest równie ważna, co samo badanie. Profesjonalne podejście lekarza oraz położnej i ich doświadczenie w odczytywaniu zapisów KTG są decydujące w ocenie stanu zdrowia płodu. Zapis KTG składa się z dwóch głównych elementów: krzywej akcji serca płodu oraz zapisu skurczów macicy i analizy komputerowej.

Analiza rytmu serca płodu

Podstawą interpretacji jest analiza rytmu serca płodu. Lekarz ocenia podstawową częstotliwość akcji serca oraz jej zmiany w odpowiedzi na aktywność ruchową płodu czy skurcze macicy. Norma tętna płodu waha się między 110 a 160 uderzeń na minutę. Ważne jest również obserwowanie tzw. akceleracji (przyspieszeń) i deceleracji (zwolnień) tętna, które mogą być odpowiedzią na ruchy płodu, skurcze macicy czy bodźce zewnętrzne.

Reakcja na skurcze macicy

Drugim istotnym elementem jest obserwacja reakcji płodu na skurcze macicy. Normalny zapis KTG pokazuje, że tętno płodu nie zmienia się znacząco pod wpływem skurczów. Niepokojące mogą być natomiast sytuacje, gdy w trakcie skurczu dochodzi do znaczących deceleracji tętna, co może wskazywać na nieprawidłowości, takie jak niedotlenienie płodu.

Interpretacja nieregularności

Nieregularności w zapisie KTG nie zawsze muszą oznaczać poważne problemy. Czasami mogą być wynikiem naturalnych reakcji płodu lub jego pozycji oraz wczesnego etapu ciąży. Jednak każde odchylenie od normy wymaga szczegółowej analizy i ewentualnie dalszych badań, aby upewnić się, że dziecko rozwija się prawidłowo.

Współpraca z lekarzem

Dla przyszłych rodziców istotne jest, aby wyniki KTG były omawiane i interpretowane przez lekarza lub położną, którzy prowadzą ciążę. W razie wątpliwości lub niepokojących wyników specjalista może zalecić dodatkowe badania, lub zmianę planu opieki prenatalnej.

KTG w domu - czy to możliwe?

Współczesna technologia umożliwia również prowadzenie monitoringu KTG w domu. Jest to szczególnie przydatne dla kobiet z ciążą wysokiego ryzyka, które potrzebują częstszego monitorowania. KTG w domu powinno być jednak zawsze konsultowane z lekarzem lub położną i traktowane, jako uzupełnienie, a nie zamiennik regularnych wizyt w gabinecie.

Czy KTG to standardowa procedura?

KTG stało się standardową procedurą w opiece prenatalnej. Jest to bezpieczne i nieinwazyjne badanie, które nie niesie ze sobą ryzyka dla matki ani dziecka. Dzięki temu badaniu ginekolodzy mogą śledzić zdrowie płodu i w razie potrzeby szybko podejmować odpowiednie działania medyczne.

KTG Wrocław - gdzie wykonać badanie?

Wrocław oferuje szeroki wybór placówek, w których można przeprowadzić badanie KTG. Wybierając miejsce do badania, warto zwrócić uwagę na doświadczenie personelu i standardy wykonywania badań - to wszystko spełnia Femidea.

KTG w ciąży - podsumowanie

KTG to nieocenione narzędzie w rękach specjalistów dbających o zdrowie przyszłych mam i ich dzieci. Daje ono możliwość bieżącego monitorowania stanu płodu i szybkiego reagowania na ewentualne nieprawidłowości. Pamiętajmy, że regularne badania i ścisła współpraca z lekarzem prowadzącym ciążę to najlepszy sposób na zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa dla Twojego dziecka.

Test Nifty Wrocław

Test Nifty Wrocław